Wielkie sukces Michała i Trenera Adama – Nowa Nadzieja Polskiego Pływania!

Polski Związek Pływacki ogłosił skład Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu na sezon 2023/2024. Mamy zaszczyt ogłosić, że wśród wybitnych młodych talentów znalazł się Michał Dziedzic, który został wybrany do elitarnej grupy reprezentującej Polskę spośród 26 chłopców urodzonych w 2009 roku.

Jego przygoda z pływaniem pod okiem trenera Adama Musiała w klubie pływackim „ORKA” Lubań zaczęła się kilka lat temu. Od tego momentu niezłomnie podążał ku doskonałości, pokonując własne ograniczenia i stawiając sobie coraz ambitniejsze cele. Jego ciężka praca, w połączeniu z wsparciem rodziny i oddaniem trenera, zaowocowała ogromnym sukcesem. W tym momencie Michał wkracza na arenę międzynarodową z ogromnym potencjałem i ambicją, a my wszyscy nie możemy się doczekać co przyniesie nadchodzący sezon pływacki.

Należy podkreślić, że sukces Michała jest bezpośrednim efektem wsparcia udzielonego przez miasto Lubań oraz innych zaangażowanych sponsorów, którzy aktywnie wspierają rozwój pływania w naszym regionie. To partnerstwo odgrywa kluczową rolę w zagwarantowaniu odpowiednich warunków treningowych, stabilności finansowej oraz sprawnego zaplecza logistycznego dla obiecujących zawodników. Dzięki temu młodzi sportowcy, w tym także Michał, mają możliwość skoncentrowania się w pełni na doskonaleniu swoich umiejętności.

Udział Michała Dziedzica w Kadrze Narodowej stanowi dumę i obietnicę przyszłych sukcesów. To dowód na to, że ciężka praca, pasja oraz profesjonalne podejście trenera, wraz z wsparciem najbliższych, mogą przynieść spektakularne rezultaty.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Michałowi i jego trenerowi tego wspaniałego osiągnięcia! Trzymamy kciuki za kontynuację rozwoju oraz kolejne sukcesy na międzynarodowej arenie pływackiej.