Pływackie szaleństwo w Lagunie

W piątek oraz sobotę kryta pływalnia Laguna byłą areną zmagań pływaków z całego Dolnego Śląska. Rywalizacja toczyła się w ramach XIV Dolnośląskich Zawodów o Puchar Burmistrza. Napisać, że gospodarzom imprezy UKS Orka Lubań poszło bardzo dobrze, to nic nie napisać.

Dwudniowa rywalizacja stała na świetnym poziomie. Chodzi tutaj zarówno o osiągnięcia sportowe, jak również organizację. W sumie w zawodach wzięło 26 klubów z całego Dolnego Śląska. Chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji było grubo ponad 500 zawodników, lecz ze względu na pandemię, co smuciło organizatorów, liczba startujących musiała zostać ograniczona.

Pierwszego dnia rywalizowali młodsi adepci pływania. Chłopcy i dziewczęta ścigali się na dystansach 25m, 50m oraz 4x50m (style grzbietowy, dowolny, motylkowy oraz klasyczny). W kategorii 8 lat i młodsi w starcie na 25m stylem dowolnym Eryk Henig wywalczył drugie miejsce, a Zofia Ilnicka była trzecia.

– Wiele osób gratulowało zawodów i podkreślało, że stały na świetnym poziomie. To duża satysfakcja, że o Lubaniu i naszych zawodach jest coraz głośniej – nie krył zadowolenia Adam Musiał, trener UKS Orka.

Gospodarze jeśli chodzi o starty to co najlepsze zostawili na drugi dzień rywalizacji. Tego dnia w większości konkurencji nie mieli sobie równych. W sumie reprezentanci UKS Orka zdobyli aż 33 medale – 23 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych! Klub z Lubania wygrał klasyfikację drużynową, wyprzedzając pod tym względem kluby z Bielawy (32) i Wałbrzycha (24).

Złote medale zdobyli:

Jakub Cepuchowicz 3

Michał Dziedzic 3

Milena Krawczyk 3

Konrad Pawlewicz 2

Jan Tesarowicz 2

Katarzyna Abramowicz 2

Iga Krasowska 2

Wiktoria Wójcik 2

Maciej Kozik 1

Maksymilian Bram 1

Ponadto UKS Orka była najlepsza w rywalizacji na 4×50 stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.

Srebrne medale zdobyli:

Eryk Henig 1

Maciej Kozik 1

Maksymilian Bram 1

Jan Tesarowicz 1

Bartosz Budzik 1

Brązowe medale zdobyli:

Konrad Pawlewicz

Bartosz Budzik

Zofia Ilnicka

Katarzyna Abramowicz

Julita Jośko

UKS Orka Lubań serdecznie dziękuje za wsparcie sponsorom, a w szczególności Panu Leszkowi Nowakowi z firmy NOWECH Chłodnictwo-Klimatyzacja. – Bez Was tak fantastyczne zawody nie mogłyby się odbyć – dziękował w imieniu przedstawicieli klubu z Lubania Adam Musiał.

(GB)