Orka na zgrupowaniu

Reprezentanci UKS Orka Lubań przebywają na zgrupowaniu w Dębicy. Nieco wcześniej lubanianie wystartowali na zawodach Grand Prix Polski, które odbyły się w Warszawie.

W zawodach w stolicy kraju wystartowali Filip Musiał, Iga Krasowska, Maciej Kozik oraz Katarzyna Abramowicz. Rywalizacja toczyła się od piątku do niedzieli. Wypadli bardzo dobrze i poprawili swoje życiówki. Wszystko wyglądało bardzo dobrze – powiedział Adam Musiał, trener Orki.

Następnie lubańscy pływacy udali się na zgrupowanie w Dębicy. Przygotowujemy się do głównych Mistrzostw Polski oraz nadchodzących lubańskich zawodów – powiedział Adam Musiał. XIV Dolnośląskie Zawody o Puchar Burmistrza miasta Lubań odbędą się 23-24 kwietnia br.

Z kolei wczoraj we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Swim Manii. Tradycyjnie już świetnie wypadli Milena Krawczyk (1. miejsce na 100m st. dowolnym, 1. miejsce na 50m st. motylkowym), Maksymilian Bram (3. miejsce na 100m st. dowolnym, 3. miejsce na 50m st. motylkowym), Michał Dziedzic (2. miejsce na 100m st. dowolnym, 1. miejsce na 50m st. motylkowym). Na podium stanął także Jan Tesarowicz, który był trzeci w starcie na 200m st. dowolnym. We Wrocławiu wystartował również Bartosz Budzik, jednak nie zdołał „zakręcić się” w okolicy strefy medalowej.