ORKA Lubań na zawodach pływackich w Poznaniu i w Osiecznicy

W ostatnią sobotę 3 lutego 2024 r. reprezentanci UKS „Orki” Lubań wystartowali w Poznaniu oraz w Osiecznicy na pierwszych swoich tegorocznych zawodach pływackich. Sprawdzian formy wypadł dla nich udanie, a pływacy naszego klubu osiągnęli dobre wyniki!   

W Poznaniu na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Festiwal Sprintu na Termach” rywalizowało blisko 600 zawodników z całego kraju, a  nasz klub reprezentowało 5 pływaków. Najlepsze miejsca jakie osiągnęli to:

– Michał DZIEDZIC (kat. 14-15 lat):  3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

– Filip MORYTO (kat. 12-13 lat): 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

– Maksymilian BRAM (kat. 14-15 lat): 9 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym

– Hubert KOTLEWSKI (kat. 14-15 lat): 26 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

– Zuzanna SAWICKA (kat. 11 lat i młodsi): 33 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym

Z kolei na VIII Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Osiecznica 2024 wystartowało 21 klubów  z Dolnego Śląska, a lubańską Orkę reprezentowało 6 zawodników:  Małgorzata  JAWORSKA (kat. 12 lat), Szymon STOŻEK (kat. 10 lat), Jan CHRZĄŚCIK (kat. 10 lat), Tobiasz BADOWSKI (kat. 10 lat), Eryk HENIG (kat. 11 lat) oraz Marcel ŁOŹIŃSKI (kat. 13 lat). Na pływalni w Osiecznicy młodzi zawodnicy Orki spisali się dzielnie i w trakcie zawodów wszyscy pobili swoje rekordy życiowe!

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom UKS „Orka” Lubań gratulujemy uzyskanych rezultatów!