Michał Dziedzic z UKS ”ORKA” Lubań Osiąga Imponujące Wyniki na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu

W dniach 8-10 grudnia 2023 roku w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. Jednym z wybitnych uczestników tych zawodów był Michał Dziedzic, utalentowany pływak naszego klubu UKS ”ORKA” Lubań, którego trenerem jest Adam Musiał.

Michał odnotował znakomite wyniki, zajmując wysokie miejsca w trzech konkurencjach podczas zawodów:

• 1 DZIEŃ MP (finał A):
– 3 miejsce na 400m zmiennym z czasem 4:35.37
• 2 DZIEŃ MP (finał A):
– 6 miejsce na 400m dowolnym z czasem 4:12.12
• 3 DZIEŃ MP (finał A):
– 3 miejsce na 200m motylem z czasem 2:09.20

Michał nie tylko demonstruje wyjątkowy talent ale także nieustępliwą determinację i ciężką pracę. Jego osiągnięcia to wynik współpracy z trenerem Adamem Musiałem oraz nieocenionego wsparcia rodziców.

Warto wspomnieć, że młody zawodnik wrócił do domu nie tylko z dwoma medalami ale i nowym rekordem Dolnego Śląska na 400m stylem zmiennym, poprawiając go o imponujące 6 sekund.

Bez wątpienia, Michał stanowi przykład dla młodych sportowców w naszym klubie pływackim. Jego historia jest doskonałym dowodem na to, że połączenie talentu, niezłomnej determinacji oraz wsparcia otoczenia może przynieść spektakularne rezultaty.

Gratulujemy Michałowi, jego rodzicom i trenerowi Adamowi Musiałowi. Jesteśmy dumni, że Michał jest częścią naszego klubu, a jego osiągnięcia stanowią niezwykłe źródło inspiracji dla wszystkich pływaków UKS ”ORKA” Lubań i nie tylko.