Ogólnopolskie zawody w Świebodzicach.

Bardzo dobry start pływaków UKS „ORKA” Lubań na ogólnopolskich zawodach w Świebodzicach.

1 kwietnia w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach odbyły się XIII Ogólnopolskie zawody pływackie w sprincie o „Puchar Klubu Kibica”. Wystartowało na nich ponad 400 zawodników z 29 klubów pływackich. Wśród rywalizujących ze sobą zawodników i zawodniczek nie zabrakło pływaków UKS „Orki” Lubań, którzy zaliczyli bardzo dobre starty! Na zawodach zorganizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice nasi młodzi pływacy zdobyli 3 medale oraz otrzymali nagrody !

W kategorii wiekowej 14 lat Michał DZIEDZIC wywalczył dwa złote medale, będąc najszybszym wśród swoich rówieśników na dystansach: 50m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Ponadto, zawodnik Orki zajął 1 miejsce  w klasyfikacji generalnej 14-latków dzięki uzyskanej sumie punktów FINA w dwóch konkurencjach za co otrzymał voucher pieniężny !

W kategorii wiekowej 11 lat Filip MORYTO zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym, a także zajął 4 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i  5 miejsce na dystansie stylem motylkowym. Ostatecznie najmłodszy z zawodników Orki zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej 11-latków otrzymując również voucher pieniężny !

W kategorii wiekowej 13 lat Hubert KOTLEWSKI zajął 6 miejsce na dystansie  50m stylem grzbietowym, 10 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 11 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Zawody w Świebodzicach były kolejnym udanym sprawdzianem dla młodych pływaków UKS „Orka” Lubań. Podkreśliły one mocną pozycję naszych zawodników w rywalizacji z innymi klubami. Mimo zamkniętego basenu w Lubaniu podopieczni trenera Adama MUSIAŁA nie poddają się i dzięki silnej motywacji dalej trenują na pływalni w Osiecznicy.

Brawa i gratulacje dla zawodników oraz trenera !!!