Dolnośląska Liga Pływacka

Udane starty zawodników Orki Lubań w Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „SWIMMANIA”.

W ostatnią niedzielę 20 listopada we Wrocławiu na pływalni „ORBITA” odbyła się I runda Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „SWIMMANIA” sezonu 2022/2023. Wzięły w niej udział 23 kluby pływackie z województwa dolnośląskiego. Rywalizacja pływacka odbywała się na długim basenie – 50m w kategoriach wiekowych od 10 do 14 lat.
W zawodach we Wrocławiu bardzo dobrze spisali się czterej młodzi zawodnicy Orki Lubań!!! Mianowicie w kategorii wiekowej 13 lat Michał DZIEDZIC wywalczył dwa złote medale, będąc najlepszym w konkurencjach na 100m stylem motylkowym i 200m stylem dowolnym oraz zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji Rudolpha! Wartym podkreślenia jest fakt iż, Michał płynąc na 100m stylem motylkowym uzyskał czas (1:02,62), który aktualnie jest najlepszym wynikiem w tym roku w Polsce wśród 13-letnich pływaków!
W tej samej kategorii wiekowej 13 lat bardzo dobrze spisał się również nasz drugi zawodnik Maksymilian BRAM, który zdobył brązowy medal na dystansie na 200m stylem dowolnym i zajął 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym!
Z kolei w kategorii wiekowej 10 lat nasz najmłodszy zawodnik Filip MORYTO wywalczył brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym i zajął 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym!
Czwarty z naszych zawodników Hubert KOTLEWSKI rywalizował w kategorii wiekowej 12 lat gdzie zajął wysokie 6 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym!
Zawody w ramach Dolnośląskiej Ligi Pływackiej były ostatnim ważnym sprawdzianem formy dla zawodników Orki Lubań przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Dolnośląskiego Związku Pływackiego.

Gratulujemy i życzymy utrzymania formy!!!