XX Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w pływaniu

W sobotę 22 października na basenie „Delfinek” w Legnicy odbyły się XX Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w pływaniu. Wystartowało w nich 21 klubów pływackich z województwa dolnośląskiego. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali o medale w kategoriach wiekowych od 8 do 14 lat. Na zawodach w Legnicy klub UKS „ORKA” Lubań reprezentowali: Michał Dziedzic, Hubert Kotlewski i Filip Moryto. Nasi młodzi zawodnicy spisali bardzo dobrze, a osiągnięte przez nich wyniki podkreśliły mocną pozycję lubańskiego klubu w naszym regionie.

W rywalizacji chłopców w kategorii 13-14 lat nasz zawodnik Michał Dziedzic wywalczył 4 srebrne medale na dystansach: 100m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym. Ponadto, Michał otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw w kategorii 13-14 lat wśród chłopców!!! Nagroda w postaci statuetki została przyznana za dwa najlepsze wyniki wg tabeli wielobojowej.

Z kolei w rywalizacji chłopców w kategorii 10 lat Filip Moryto zdobył 3 medale! Nasz zawodnik zajął II miejsce na 50m stylem grzbietowym oraz III miejsce na dystansach: 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Trzeci z zawodników „Orki” Hubert Kotlewski rywalizował ze swoimi rówieśnikami w kategorii 12 lat. Poprawił on swoje rekordy życiowe zajmując odpowiednio: 6 miejsce na 100m stylem grzbietowym,12 miejsce na 100m stylem dowolnym oraz 13 miejsce na 50m stylem motylkowym.

Gratulujemy !!!