MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W NOWEJ RUDZIE

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat strefy lubuskiej i dolnośląskiej, które zostały zorganizowane w dniach 17-18 marca 2022 r. w Nowej Rudzie to kolejne osiągnięcia zawodników UKS Orka Lubań. Tym razem pozytywnych emocji oraz fantastycznych startów zapewnili nam zawodnicy: Michał Dziedzic, Maksymilian Bram i zawodniczki: Milena Krawczyk i Jagoda Zagdańska. Nasi zawodnicy rywalizowali w mocno obsadzonych zawodach, zdobywając indywidualnie 7 medali i pobijając przy tym wszystkie swoje rekordy życiowe. A nasz utalentowany młody zawodnik Michał Dziedzic uzyskując określoną liczbę punktów według punktacji wielobojowej FINA 2020 za 2 najlepsze starty w klasyfikacji ogólnej wśród 13 latków zajął 3 miejsce. Gratulujemy!

Zawodnicy reprezentujący barwy klubowe w występach indywidualnych zajęli kolejno następujące miejsca:

Michał Dziedzic w wyścigach na dystansie 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym zajął 1 miejsce, zaś na dystansie 100 i 400m stylem dowolnym zajął na podium 2 miejscu zdobywając srebro.

Maksymilian Bram w walce na dystansie 400m stylem dowolnym zajął 3 miejsce, natomiast na dystansie 100m stylem grzbietowym, dowolnym i motylkowym zajął kolejno 4, 5 i 6 miejsce.

Milena Krawczyk w tegorocznych zawodach dwukrotnie zajęła 2 miejsce zdobywając przy tym 2 srebrne medale na dystansie 100m stylem dowolnym i 200m stylem klasycznym.

Nasza nowa 12-letnia zawodniczka Jagoda Zagdańska ma za sobą udane starty i życiowe rekordy. Ona sama jak przyznaje w klubie pływa od niedawna i ma przed sobą pracowitym rok, a efekty tej pracy pokaże już niebawem.

Wszystkim zawodnikom raz jeszcze gratulujemy. Dobra robota dziewczyny i chłopaki!