XVII Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego

Reprezentanci UKS Orka Lubań godnie reprezentowali barwy klubu podczas XVII Mistrzostw Zagłębia Miedziowego.

Rywalizacja miała miejsce 21 listopada w legnickiej pływalni Delfinek. W zawodach startowało 249 zawodników z 24 klubów z całego kraju. Nie zabrakło reprezentantów z województwa pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Tradycyjnie ze świetnej strony zaprezentowali się reprezentanci klubu z Lubania. Milena Krawczyk na 100 metrów stylem dowolnym poprawiła rekord klubu (1:08.56). Koleżance  klubu udanego startu „pozazdrościł” Maksymilian Bram, który poprawił rekordy klubu w wyścigach na 100 metrów stylem dowolnym (4 miejsce – 1:07.56), 100 st. grzbietowym (2 miejsce – 1:15.92) i 50 st. motylkowym (2 miejsce – 33.57). Wreszcie podium doczekał się Michał Dziedzic, który rywalizację w wyścigu 100m stylem grzbietowym z czasem 1:18.48 zakończył na trzecim miejscu.

Tymczasem w Poznaniu, także 21 listopada, odbyła się kolejna edycja Arena Grand Prix Puchar Polski. W rywalizacji wziął udział Rafał Kusto, który był drugi w wyścigu na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz trzeci w wyścigu na 100m stylem zmiennym i trzeci na 200m stylem klasycznym.

– Szykujemy się do startu na Mistrzostwach Dolnego Śląska, które w Nowej Rudzie rozpoczną się 3 grudnia. Później już tylko Mistrzostwa Polski. Liczymy na dobre zakończenie tego okrojonego i nietypowego sezonu – powiedział Adam Musiał, trener UKS Orka.

Zdjęcia