XI PUCHAR BURMISTRZA LUBANIA W PŁYWANIU 16-17.03.2018 ZA NAMI

W ubiegły weekend w Lubaniu odbyły się jedne z największych zawodów sportowych w regionie. XI Puchar Burmistrza Lubania w pływaniu dał możliwość startu ponad 500 zawodnikom z 27 klubów z województwa dolnośląskiego. W klasyfikacji medalowej UKS Orka Lubań znalazł się poza zasięgiem goszczących na pływalni klubów.

   To były jedenaste i jak dotychczas największe zawody pływackie zorganizowane na pływalni Laguna, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu. W tym roku w zawodach udział wziąć miało 515 zawodników, niestety z powodu zimowej aury około 40 zawodników nie zdołało dojechać do Lubania.

   W trakcie zawodów zmagania toczyły się w 29 konkurencjach, rozgrywanych przez dwa dni. W piątek, 16 marca swoje starty miało około 300 najmłodszych zawodników od rocznika 2011. Natomiast kolejna dwusetka zmagania toczyła w sobotę 17 marca, była to młodzież do 19 roku życia.

   Najlepiej w klasyfikacji medalowej (37 medali) wypadła Orka Lubań, która była gospodarzem zawodów i siłą rzeczy wystawiła najwięcej zawodników. Drugi klub, UKS Szafir Wałbrzych (23 medale) do gospodarzy miał 14 medali straty. Trzeci w klasyfikacji medalowej, UKP Torpeda Oleśnica zawody zakończył z 12 krążkami.

   Organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest Adam Musiał, trener UKS Orka Lubań. 
To jego determinacja, determinacja klubu powodują, że spotykamy się tu co roku, a impreza przybiera na sile jeżeli chodzi o uczestników – mówił w trakcie otwarcia zawodów Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Wyniki zawodów dostępne są na stronie megatiming.pl.

My natomiast zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej wideorelacji z zawodów.