XXVIII MEMORIAŁ MARKA PETRUSEWICZA WE WROCŁAWIU

Z 5 medalami wrócili z XXVIII Memoriału Marka Petrusewicza zawodnicy Orki Lubań – 4 medale (2 złote i 2 srebrne) zdobył Radosław Puzio i 1 (brązowy) Aleksandra Przybysz . Pozostali zawodnicy ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe , zajmowali wysokie miejsca w klasyfikacji.


W dniach 17-18 listopada odbył się we Wrocławiu Memoriał Marka Petrusewicza, czyli największa impreza pływacka na Dolnym Śląsku, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez pływackich w regionie i całej Polsce. Upamiętniają one ogromny sukces pływaka z Wrocławia – Marka Petrusewicza, który w 1953, jako pierwszy Polak, ustanowił nowy rekord świata na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 320 zawodników w wieku 13-16 lat z 44 klubów z Polski i zagranicy. Przebiegały one w zmienionej formie na zasadzie eliminacji i finałów. Zawody były prowadzone bez podziału na kategorie wiekowe, dlatego też zdominowane zostały przez zawodników najstarszych.
Rewelacyjnie spisał się Radek Puzio , który zabłysnął formą i ustanawiając swoje najlepsze wyniki życiowe zdobył 2 złote medale na dystansach : 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym , oraz 2 srebrne : 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym . Bardzo dobrze startowała Ola Przybysz – która ustanawiając swój nowy rekord życiowy na dystansie 200 metrów stylem zmiennym wywalczyła brązowy medal oraz wystąpiła w 2 finałach: 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym, zajmując w nich odpowiednio 5 i 8 miejsce. Jakub Cepuchowicz wystąpił w finale 50 metrów stylem grzbietowym , zajmując ostatecznie 8 miejsce, oraz poprawiając o prawie dwie sekundy swój najlepszy wynik na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, wywalczył wysokie 6 miejsce. Także formą błysnęli pozostali zawodnicy : Jakub Borowiecki , Filip Musiał , Mateusz Wójcik, którzy dzięki systematycznej pracy na treningach ,w każdym swoim starcie znacząco poprawiali swoje najlepsze wyniki życiowe.

Przez trzy poprzednie edycje najważniejsze trofeum – start na dystansie 100 metrów stylem klasycznym – wywalczali zawodnicy Orki Lubań ( 2016r – Marcel Żurawski , 2015r – Rafał Kusto,  2014r – Robert Kusto ). Gratulacje dla zawodników za ich starty ( bo naprawdę były mocne !!! ), wysiłek i trud włożony w codzienny trening i pracę nad sobą – trenerzy Orki Lubań.