Kolejne medale dla Orki Lubań

Wspaniałe wieści docierają do nas z poznańskich Term Maltańskich, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody pływackie POZnań International Swimming Cup 2016. Dzisiejszego poranka bracia Rafał i Robert Kusto razem stanęli na podium, zdobywając złoty i srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. Złoty medal zdobyła też sztafeta 4×50 m stylem dowolnym.

Czas 2:13.24, który dał Rafałowi złoty medal jest jednocześnie nowym rekordem zawodów Poznań International Swimming Cup 2016.  

– Nasi zawodnicy pływają na zmęczeniu, bo w ubiegłym tygodniu wróciliśmy ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie – mówi trener Adam Musiał –  tym bardziej cieszy złoto naszej sztafety, jest to znak, że w doskonałej formie są wszyscy startujący zawodnicy.

Dzisiejszego popołudnia startujący w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym Kusto Robert, Szkirpan Jonasz, Torba Kacper, Kusto Rafał zdeklasowali rywali kończąc wyścig z czasem 1:37.84. Kolejna na metę dotarła sztafeta z UKP Torpeda Oleśnica z czasem 1:42.18, tracąc do naszych pływaków 4.34 s.

Liczymy na to, że to nie koniec sukcesów w Poznaniu, bowiem pojechała tam 11 osobowa reprezentacja klubu. Przed zawodnikami z Lubania jeszcze jutrzejszy dzień zmagań w Termach Maltańskich. Jutro postaramy się poinformować o wynikach jakie osiągnęli nasi pływacy. POZnań International Swimming Cup to zawody dla profesjonalistów i pływaków niezrzeszonych – w poprzednich latach znane były jako Sheraton Poznan Cup. Dla pływaków z Lubania jest to ostatni sprawdzian przed mającymi odbyć się za miesiąc mistrzostwami Polski.