Sukces goni sukces

Powiedzieć, że sukces goni sukces, to nic nie powiedzieć! UKS Orka Lubań kolejny raz może pochwalić się występami swoich uzdolnionych zawodników. W odstępie zaledwie tygodnia podopieczni trenera Adama Musiała uzyskali jedne z najlepszych wyników według przyjętej punktacji Rudolpha, pobijając swoje wyniki życiowe
i  osiągając progres.

W zawodach pływackich o puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego na Termach Maltańskich, tym razem barwy klubowe reprezentowało
3 zawodników, byli to: Jan Tesarowicz, Bartosz Budzik i Maciek Kozik.

Jan Tesarowicz sobotnie zawody może zaliczyć do bardzo udanych. W kategorii wiekowej 14-15 lat zajął kolejno: 1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m, 3 miejsce na dystansie 50m i 4 miejsce na tym samym dystansie ale w innym stylu, bo  w stylu motylkowym 4 miejsce. Zawodnik ten poza tymi czołowymi miejscami poprawił niemalże wszystkie rekordy życiowe.

Bartosz Budzik zawodnik z rocznika 2008 z zawodów na zawody osiąga progres
i kolejne życiowe wyniki. We wszystkich swoich tym razem startach tj. 50m stylem klasycznym oraz na dystansie 100m stylem klasycznym i motylkowym pobił  życiówki, a tym samym udowodnił, że walkę ma we krwi i dąży do zamierzonego celu!

Zawodnik Maciej Kozik na zawodach po raz kolejny pokazał swój talent i swoją siłę, której jak sam przyznaje ma jeszcze wiele. Ostatnie starty w Poznaniu pozwoliły mu osiągnąć w kategorii wiekowej 16 i 17 lat kolejno: 2 miejsce i 3 miejsca na dystansie 100m i 50m stylem dowolnym oraz 1 miejsce stylem motylkowym na dystansie 50m.

„Wszyscy zawodnicy klubu UKS Orka Lubań wkładają ogrom serca, czasu i poświęcenia  na treningach i przygotowaniach do kolejnych startów. Przed nimi w najbliższym czasie m.in.: Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat w Nowej Rudzie, Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu i szereg kolejnych zawodów. Wszystkim zawodnikom raz jeszcze gratuluję i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Wiem na ile Was stać” – mówi trener Adam Musiał.