ORKA na obozie w Szklarskiej Porębie i na zawodach w Czechach.

Przygotowujący się do nowego sezonu pływackiego 2022/2023 zawodnicy Orki Lubań w dniach 26 – 30 września  szlifowali swoją formę na obozie sportowym w Szklarskiej Porębie.  Solidne treningi na basenie połączone były z wyprawami pieszymi w góry.

Po udanym obozie i rzetelnie wykonanej pracy młodzi zawodnicy Orki udali się do Czech na zawody pływackie. Zawody odbyły się w dniach 1-2 października na basenie w m. Trutnov gdzie udział wzięło 30 klubów pływackich z  Czech i dwa z województwa dolnośląskiego UKS „Orka” Lubań oraz Juvenia Wrocław. Na zawodach nasz klub reprezentowali: Michał Dziedzic, Maksymilian Bram,   Filip Moryto oraz Hubert Kotlewski.

Podczas zawodów nasi pływacy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w kategoriach  wiekowych od 10 do 14 lat. Dzięki dobrym startom poprawili  oni swoje rekordy życiowe w danych konkurencjach. Szczególnie udany  występ zaliczył  Michał Dziedzic, który w kategorii wiekowej 13-14 lat zdobył dwa medale! Nasz zawodnik wywalczył 2 miejsce w konkurencji  na 100m stylem motylkowym oraz 3 miejsce na 100m stylem klasycznym. Gratulacje!!!

Obóz w Szklarskiej Porębie połączony z zawodami w Trutnovie był kolejnym ważnym „treningiem” i udanym sprawdzianem formy przed sezonem – podsumował trener Adam Musiał.