LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 16 LAT W PŁYWANIU

Za nami ostatni w tym sezonie występ zawodników UKS Orka Lubań. W miniony weekend w oddalonym od Lubania o niemalże 500km Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat. Zawody prowadzone były systemem eliminacji i finałów. Każdy z uczestniczących w MP zawodników miał  do osiągnięcia założony cel. Dla wielu z nich były to medale, a dla innych wyniki życiowe. Zawodnik z UKS Orka Lubań Maciej Kozik też miał swój cel, który osiągnął niemalże w 100%.

Maciej KOZIK poprawił niemalże wszystkie swoje rekordy życiowe, które pozwoliły mu na udział w finałach B. Pierwszy występ na 50m stylem dowolnym rozpoczął dobrą passę tych zawodów. W kolejnych dniach zmagań dla Maćka to start na dystansie 50m stylem motylkowym i uzyskanie czasu 26’75”. Tegoroczne Letnie Mistrzostwa Polski  zakończyły się dla zawodnika UKS Orka Lubań udziałem w kolejnym finale B w konkurencji 100m stylem dowolnym i uzyskaniem czasu 54’86”.

„Za nami ciężki  bardzo  pracowity rok przygotowań. Można powiedzieć, że w miniony weekend zakończyliśmy sezon 2021 – 2022, a moi wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się spisali” – mówi trener Adam Musiał. „Maciej nie raz udowodnił swoją świetną mentalność. Cały czas chce się rozwijać, poprawiać swoje rekordy życiowe, a to bardzo istotne. Jestem dumny z Maćka i jego osiągnięć. To bardzo utalentowany zawodnik. W sporcie nie zawsze chodzi o medale. To świetna motywacja. Prawdą jest, że sukcesy rodzą motywację, ale nie tylko sukcesy. To również chęć pokonania samego siebie i swoich słabości. Ciężka praca to uzdrawiająca moc sportu. Pamiętać należy, że w ujęciu metaforycznym sport jest lekiem na wszystko. Motywuje do działania i zmusza do wysiłku. Wszyscy pływacy wiedzą o jakiej skali wysiłku w tym pływaniu chodzi. ”– dodaje trener Adam.