LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W OLSZTYNIE

Za nami Letniej Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Olsztynie. W całych zawodach udział wzięło niemalże 600 zawodników w tym ponad 300 mężczyzn oraz niemalże 300 kobiet z 177 klubów z całej Polski.

Barwy Klubu UKS Orka Lubań reprezentował 14 – letni Jan TESAROWICZ, który przez cały rok sumiennie przygotowywał się do najważniejszej imprezy w 2022 roku. Konkurencje indywidualne były prowadzone systemem porannych eliminacji oraz popołudniowych finałów. Całość zawodów można było śledzić na żywo dzięki transmisji live pod dostępnymi linkami. Jan TESAROWICZ wspierany na odległość przez koleżanki i kolegów poprawił wszystkie swoje rekordy życiowe, które pozwoliły mu na udział w 3 finałach B. Podczas finału B w konkurencji 50m stylem dowolnym uzyskał czas 26’29”, a tym samym 13 lokatę w Polsce wśród 14-latków. Kolejny dzień zmagań to start na 50m stylem motylkowym, gdzie tym razem odbyło się bez finału B. Następne dni to finały B i starty na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 58’13”  oraz na dystansie 200m stylem grzbietowym. „Jestem dumny z Janka i jego wyników” – mówi trener Adam Musiał. „Wspólnie z Jankiem postawiliśmy sobie pewne cele i wyzwania, którym sprostaliśmy” –  dodaje trener Adam.

Przed Jankiem i młodszymi zawodnikami czas odpoczynku. Nadszedł czas wakacji, o których nie może jeszcze pomyśleć Maciej Kozik – kolejny utalentowany zawodnik UKS Orka Lubań. Już w najbliższy weekend dla Maćka udział w najważniejszych zawodach podsumowujących sezon przygotowań w 2022 roku – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już dziś trzymamy kciuki! Dla wszystkich miłośników pływania i nie tylko poniżej przedstawiamy linki do bezpośrednich startów:

http://live.livetiming.pl/_livetiming_/Sokal/_linki_/2022_07_17_linki_ostrowiec.html