Pierwszy etap Ligii Pływackiej za Nami.

26 marca br. na krytej pływalni w Zgorzelcu odbyła się Liga Pływacka, w której udział wzięli najmłodsi zawodnicy klubu UKS Orka Lubań. Dwudziesta Powiatowa Liga Pływacka to cykl trzech spotkań, w których  każdorazowo zawodnicy rywalizują stylem dowolnym oraz drugim stylem innym dla każdej edycji. W minioną sobotę był to styl grzbietowy.

W sobotnich zawodach barwy klubu UKS Orka Lubań reprezentowały dzieci w kategorii 9 i 10 lat oraz kategorii 8 lat i młodsi. Dla większości z nich były to pierwsze starty na zawodach pływackich czyli tzw. debiut. Jak przyznają sami trenerzy Paweł Kusiak i Bartłomiej Gołdyka: „W obecnej sytuacji nasi najmłodsi podopieczni ze względu na odbywający się remont basenu trenują w Zgorzelcu tylko raz w tygodniu tj. w soboty, ale wykazując się przy tym niesamowitym zaangażowaniem i pasją co udowodnili na minionych zawodach. Stąd też i nasza decyzja o starcie najmłodszej grupy zawodników. Już dziś widzimy u większości z nich ogromną wolę walki, a także talent i potencjał”.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych startów. Przed zawodnikami kolejne dwa cykle spotkań, a najbliższy już 30 kwietnia i ostatni zamykający 21 maja.