SPRINTERZY UKS ORKA LUBAŃ WIELOKROTNIE NA PODIUM.

Do niewątpliwie udanych zawodów pływackich mogą zaliczyć swój udział podopieczni trenera Adama MUSIAŁA: Maciej KOZIK i Filip MORYTO, którzy w minioną niedzielę – 14 maja zaprezentowali się ze swojej jak najlepszej strony podczas IV Pucharu Sprintu na pływalni w Żaganiu.

Sprinterzy UKS Orka Lubań pobili niemalże wszystkie swoje życiówki, a na podium stawali łącznie aż 7 razy!!!
Maciej Kozik tym razem miał okazję trzykrotnie stanąć na podium zdobywając na dystansie 50 m aż 3 złote medale w stylu dowolnym, motylkowym i grzbietowym oraz 1 medal brązowy w klasyku. Wszystkie 4 stary pozwoliły naszemu zawodnikowi Maciejowi uzyskać tytuł najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej, zaś w klasysyfkacji generalnej zając II miejsce.
Drugi nasz zawodnik Filip Moryto łącznie zdobył 3 medale na dystansie 50 m: 1 złoty w styl grzbietowym i 2 brązowe w stylu motylkowym i zmiennym, uzyskując przy tym w klasyfikacji generalnej wśród 11-latków III miejsce.

„Małymi krokami zbliżamy się do zakończenia tegorocznego sezonu. Przed zawodnikami naszego klubu wkrótce zawody na arenie województwa Dolnego Śląska i na sam koniec Polski. Przyjęty przeze mnie program szkolenia pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem bardzo dumny z moich zawodników. Na co dzień wkładają dużo pracy, wysiłku i zaangażowania podczas realizowanych treningów, co w efekcie przekłada się jak widać po każdych zawodach na ich osiągnięcia” – mówi trener Adam Musiał.

Wielkie gratulacje dla zawodników. Chłopaki dobra robota.